Turbonuzu Kontrol Ettirin

Turbonuzu Kontrol Ettirin

Turbo arızalarının belirtileri ,  herhangi birini fark ederseniz, turbo’nuzu mümkün olan en kısa sürede kontrol ettirin. Turboşarjınız kendini tamir etmeyecek ve daha uzun bir süre tamir süresine maruz kalabilirsiniz, daha da kötüsü (ve daha pahalı) sorun olacak!

Turbonuzu Kontrol Ettirin

TurboFiyat.com ‘da, tam bir turboşarj yelpazesinde uygun maliyetli teşhis ve onarım konusunda size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Alternatif olarak, eğer mekanik olarak düşünürseniz ve kaputun altına bakmaktan korkmuyorsanız, turboyu inceleyerek bir dizi arızayı kontrol edebilirsiniz.

Esasen, yağ, aşırı hareket, darbe hasarı ve kompresör çarkı ile gövde arasındaki temas belirtileri arıyorsunuz.

İşlemi başlatmadan önce, aracınızın hava filtresi, egzoz sistemi , havalandırma sistemi ve yakıt sisteminin kontrol edilmesini öneriyoruz, çünkü bunlar turbo arızasına benzer belirtilere neden olabilir.

Bunu yaptıktan sonra, turboya erişmek için hava filtresini çıkarmanız gerekir. Öncelikle, dış tarafı inceleyin, herhangi bir yağ veya gevşek bağlantı belirtisi olup olmadığını kontrol edin.

Daha sonra, kompresör çarkını kontrol edin – herhangi bir pislik, talaş veya aşındırıcı oyuk olmadan temiz olmalı. Aşırı hareket kanıtlarına dikkat edin, çarkın gövdeye temas etmemesini sağlayın ve turboşarjın serbestçe dönüp dönmediğini kontrol edin.

Özellikle iddialı hissediyorsunuz; turbo egzoz tarafını da kontrol edebilirsiniz. İlk önce egzoz borusunu turboya kadar tamamen çıkarın, böylece türbin çarkını görebilirsiniz. Bu, yüzey boyunca karbon birikmesi, skala veya yağ içermeyen temiz görünmeli ve bıçaklar çatlaklardan, aşınmalardan ve hasarlardan arındırılmış olmalıdır.

Son olarak, egzoz ucundaki turbo gövdesini herhangi bir çatlak veya sızıntı için kontrol edebilir ve bu da performansı etkileyecektir.

Bir cevap yazın